Gospodarka cyfrowa to połączenie wiedzy, kapitału i nowoczesnych technologii
ulokowanych w sieci współdziałających ze sobą aktorów rynkowych. Motorem
napędowym jej rozwoju są innowacje, które pozwalają krajom wchodzić na
ścieżkę szybkiego rozwoju gospodarczego. Aby cały proces funkcjonował
sprawnie niezbędne jest zbudowanie spójnego ekosystemu, który pozwoli
zarówno na komercjalizację wiedzy, uwolnienie potencjału przedsiębiorczości,
jak i stworzenie sieci współpracy otoczenia instytucjonalnego: uczelnie -
przedsiębiorcy - władze publiczne i samorządowe. Fundacja aktywnie
uczestniczy w tym procesie poprzez programy autorskie oraz wspieranie
inicjatyw partnerów społecznych, którzy nadają ton budowie ekosystemu
przedsiębiorczości i innowacji w Polsce.
Wspieranie startupów rozpoczęliśmy w 2011 roku nawiązując współpracę
programową przy budowie ekosystemu Polski Przedsiębiorczej. W kolejnych
latach objęliśmy działaniami również panie pragnące rozpocząć własny biznes
wspierając powstanie klastra firm kobiecych na terenie aglomeracji
warszawskiej.
Aktualnie docieramy z działaniami na rzecz wsparcia startupów i innowacji na
kluczowe czołowe w całym kraju, wspieramy kształtowanie u najmłodszych
kultury startupowej, kontynuujemy wieloletnie programy wsparcia młodych
firm, jak również jesteśmy od początku partnerem pierwszego w Polsce
kompleksowego badania sceny startupowej.
Według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Chcemy, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.
Cel
Założenie swojego własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich oraz poprzez wsparcie mentorek i ekspertek programu SHESNNOVATION Academy.
Grupa odbiorców
Projekt SHESNNOVATION Academy skierowany jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, ale także do wszystkich innych kobiet, które chcą założyć własny start-up technologiczny.
Realizacja
Program funkcjonować będzie poprzez specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami. Współpraca uczestniczki (Mentee) z Mentorką będzie się odbywać na zasadzie 1:1.
Program Shesnnovation jest nową inicjatywą ekosystemową realizowaną przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" w Polsce we współpracy z Citi Foundation. Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Citi Handlowy im. L Kronenberga.
Organizator:
Program dofinansowany ze środków Citi Foundation
|
|
|
Partner merytoryczny:
Partner:
It for She – to innowacyjne połączenie rozwiązań mentoringowych, networkingowych, inspiracyjnych i z zakresu rozwoju kompetencji, wspierających budowanie karier kobiecych w obszarze IT. W ramach projektu zostanie utworzona koalicja międzynarodowych firm obecnych na polskim rynku posiadających wyraźny komponent technologiczny swojej działalności.
Cele
Celem programu jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki swojej skali ma on szansę faktycznie wpłynąć na zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej i przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.
Grupa odbiorców
Studentki kierunków informatycznych w Polsce.
Zasięg
Docelowo ma objąć swoim zasięgiem wszystkie studentki kierunków informatycznych w Polsce.
w Polsce.
Realizacja
Elementy programu: największy w Europie obóz dla dziewczyn w IT, program mentoringowy w najlepszych firmach technologicznych oraz kampania wolontariacka na wsiach i w małych miejscowościach, zachęcająca do nauki programowania. Do wszystkich tych działań zapraszane będą studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych (a także z wydziałów informatycznych uniwersytetów).
Nabór do Programu Mentoringowego prowadzony jest poprzez stronę www.itforshe.pl. W ramach indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych firm posiadających szerokie zaplecze technologiczne, uczestniczki będą mogły rozwinąć swoje umiejętności z zakresu programowania, planowania kariery zawodowej, zarządzania projektami, czy też przywództwa. W 2020 roku ponad 30 mentee skorzystało z eksperckiej wiedzy mentorów. Zorganizowano również konferencję Women in Tech Summit – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w tej części świata – w tym roku całkowicie online!
Więcej o programie It for She
Partnerzy programu: